Kości zostały rzucone czyli III pirackie starcie

W dniu  28 czerwca 2017 r. w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie na ul. Łanowej 39, odbył się turniej integracyjny „Kości zostały rzucone czyli III pirackie starcie” .

W rozgrywkach wzięła  udział BRAĆ PIRACKA  naszego Domu w składzie:

  1. Małgorzata
  2. Robert
  3. Henryk

Rozgrywki turniejowe zgromadziły 12 drużyn pirackich z Domów Pomocy Społecznej z Krakowa i okolic. Zawodnicy stawili się w fantazyjnych strojach władców mórz, a każda z nich zaprezentowała inny strój piracki. Nasi uczestnicy wystąpili w korsarskich kapeluszach.

Impreza rozpoczęła się od powitania uczestników.  W programie znalazło się coś dla ciała i dla ducha. Zabrzmiały szanty, które wprowadziły nas w atmosferę wydarzenia.  W trakcie zmagań pirackich można było  posilić się i wzmocnić kawą.

W trakcie rozgrywek każda drużyna zgromadziła się przy swojej beczce służącej za stolik i zatopiła się w pirackiej grze w „kości”. Przy każdej grupie wartę pełnił strażnik honoru, który zliczał poszczególne punkty drużyny. Zmagania były długie, a rywalizacja zacięta. Nasza  brać piracka zgarnęła kuferek pełen złotych dukatów, oczywiście z czekolady,  i wróciła z imprezy w znakomitych humorach. Spotkanie zakończyło się zbiorowym zdjęciem, na którym wszyscy uczestnicy turnieju wyglądali jak brać piracka z prawdziwego zdarzenia.