Wycieczka na Górę Żar i do Międzybrodzia

W dniu 2 sierpnia  2017 roku wyjechaliśmy, na zaproszenie DPS-u z ul. Kluzeka w Krakowie, na całodniową wycieczkę plenerową. Celem wyprawy była Góra Żar i Jezioro Międzybrodzkie.

Pierwszym punktem wycieczki była Góra Żar. Szczyt ten to bardzo popularne wzniesienie w Beskidzie Małym, leżące niedaleko Żywca i górujące ponad Czernichowem, Międzybrodziem Żywieckim oraz Międzybrodziem Bialskim. Na szczycie powitała nas piękna panorama okolicy oraz zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar . Również na szczycie działa tor saneczkowy, są trasy rowerowe i punkty z gastronomią. Niesamowitą atrakcją są tutaj paralotniarze, którzy licznie startują ze szczytu. Kolorowe paralotnie często kołują ponad szczytem.

Tutaj oglądaliśmy przepiękne widoki, a także podziwialiśmy loty plenerowe paralotniarzy, jak również popisy rowerzystów górskich.

Następnym punktem wycieczki był przejazd nad niezwykle malownicze  Jezioro Międzybordzkie. Plażowanie, wygrzewanie się do słońca, pływanie rowerkiem wodnym po zalewie bardzo nam przypadły do gustu.

 Zrelaksowani, zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do Domu.

Galeria: