Wyjazd do Ogrodu Botanicznego

Dnia 11 lipca 2017 r.  kilkuosobowa grupa naszych mieszkańców wraz z terapeutką Panią Anną wybrało się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego.

Podczas zwiedzania ogrodu można było zobaczyć można sporo roślin w całej swej okazałości.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony  został w 1783 r. Jest to najstarsze w Polsce tego typu założenie botaniczne. Od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób. Obszar Ogrodu powiększano kilkukrotnie. Swą obecną powierzchnię ok. 9,6 ha uzyskał w latach pięćdziesiątych XX w.

Na terenie Ogrodu znajdują się również szklarnie.  W 1966 r. oddano do użytku palmiarnię "Jubileuszową" wraz z zespołem szklarni tropikalnych. Z 1954 r. pochodzi "Holenderka"  - niska cieplarnia zawierająca m.in. zbiory storczyków.

Pani Barbara, Teresa, Panowie Marek i Łukasz zgodnie podkreślali, że pełne roślin otoczenie dało im możliwość odskocznia od codzienności.

Mieszkańcy bardzo byli zadowoleni z możliwości spędzania czasu w otoczeniu natury, pięknych okazów drzew, krzewów i kwiatów.

Galeria: