Wizyta kanonicza ks. Biskupa Jana Szkodonia

22 września do naszego Domu Pomocy Społecznej przybył      z wizytą kanoniczą Ksiądz Biskup Jan Szkodoń. Była to pierwsza wizyta biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej w naszym Domu.

Jednym z ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez biskupa ordynariusza diecezji lub przez jednego z biskupów pomocniczych.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy czekali na Księdza Biskupa przed kaplicą. Dostojnego gościa powitał Pan Dyrektor Dariusz Żebrowski.

Mieszkańcy wraz z personelem Domu przeżywali wizytację    w trakcie której hierarcha kościelny spotkał się z mieszkańcami, odmówiony został wspólny różaniec. Następnie Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. W dalszej części wizyty poświęcił pokoje mieszkańców, spotkał się także z chorymi i niepełnosprawnymi oraz zapoznał się z codziennym życiem mieszkańców DPS-u.

Na koniec wizyty Ksiądz Biskup otrzymał od Dyrektora DPS-u ikony wykonane przez mieszkańców oraz wpisał się do księgi pamiątkowej.

Wizyta Księdza Biskupa przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję przyjąć takiego Gościa w naszych progach.

 

Galeria: