Wycieczka do Pszczyny

Wczesnojesienna wrześniowa aura w tym roku wyjątkowo sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, postanowiliśmy zatem pojechać na wycieczkę i zwiedzić jakieś ciekawe miejsce, zapraszając przy tej okazji kilkoro mieszkańców zaprzyjaźnionego DPS z Kluzeka.  Wybór padł na Pszczynę, usytuowaną stosunkowo niedaleko od Krakowa i nie bez kozery nazwana Perłą Górnego Śląska.

Jedną z atrakcji miasta jest zamek, którego udokumentowane początki, jako obiektu murowanego , sięgają pierwszej połowy XV wieku.

Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć wnętrza XIX i XX wieczne oraz zbrojownię zamkową.

Potem był w planie obiad w miejscowości położonej o kilka kilometrów od Pszczyny , a po obiedzie zwiedzanie ogrodów rodziny Kapias. Jest to miejsce wyjątkowe , ponieważ na kilkuhektarowej powierzchni można podziwiać kompozycje ogrodowe w różnych stylach, jest wiec ogród japoński, ogród wiejski, ogród angielski i wrzosowisko i wiele jeszcze innych ciekawych rozwiązań architektury ogrodowej. Piękne miejsce, piękne zakątki , idealne , aby odpocząć po smacznym obiedzie.

Powróciliśmy do naszego Domu wczesnym wieczorem, pełni miłych wrażeń, które na pewno pozostaną w naszej pamięci jako jedne z najlepszych wspomnień.

Galeria: