Pracownia teatralno-muzyczna

Pracownia teatralno - muzyczna ma na celu zwiększenie aktywności mieszkańców poprzez ich kontakt z muzyką i sztuką. Biorą oni udział w tworzeniu inscenizacji słowno-muzycznych, przez co rozwijają umiejętności intelektualne, uczą się kształtowania prawidłowej mowy, wyrazistości wypowiedzi i właściwej intonacji. Zajęcia pomagają usprawnić pamięć oraz poprawić koordynację wzrokowo – ruchową. Korzystnie wpływają także na poziom samooceny i pomagają kształtować gust muzyczny. Na pracowni przygotowywane są uroczystości okolicznościowe i inscenizacje m.in.  z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, Wigilii, Świąt Wielkanocnych oraz innych Ważnych uroczystości. Mieszkańcy biorą też udział w różnych imprezach poza Domem - konkursach, festiwalach piosenek, prezentacjach małych form teatralnych i festynach integracyjnych.

 

Od początku istnienia Domu mieszkańcy uczestniczą w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium. Przygotowania trwają przez cały rok, a ich wynikiem są nagrody jury i publiczności.

Pracownia ta stwarza możliwość prezentacji swoich umiejętności teatralno-wokalnych poza murami naszego Domu. Jest to bardzo dobry sposób na ponowne włączenie się w życie kulturowe, poznanie nowych osób, zapoznanie się z  nowymi rodzajami muzyki oraz ich twórcami.